Közös képviselő jogosultsága

Idézet tőle:

Tisztelt Cim!

Szeretnék felvilágosítást kapni az alábbi témában. Adott egy kb 10 évvel ezelőtt megbízott társasház kezelő, aki akkor Kft formában működött.  Mára kiderült, hogy a kft végelszámolással megszűnt 2017-ben. Az közös képviselő akkor egyéni vállalkozásra váltott, ezt nem közölte, új  megbízást sem kötött a házzal. Az interneten fellelhető nyilvános adatokból az is kiderült, hogy a vállalkozása is "szüneteltetve" van már 2018. január óta. Azóta is kezeli a ház ügyeit. Kérdésemre, hogy akkor, ha nincs vállalkozása és nincs megbízása sem, akkor hogyan ad a háznak számlát a közös képviseletről. Azt válaszolta, hogy azt a fia ad, mert annak van vállalkozása. (?) szerinte ezt máshol is így csinálják. Szerintem meg milyen jogi felelősséggel tartozik, egy olyan - a ház számára ismeretlen - vállalkozó, akit a ház nem bízott meg semmilyen feladattal, csak havonta benyújt egy számlát? Sajnos a házakban többnyire idős emberek élnek, ők csak azt látják, hogy akit 10 évvel ezelőtt megválasztottak, az jön a beszámolót tartani. Érdeklődésemre a Számvizsgáló Bizottság tagjainak nevét sem tudták megadni, a közös képviselő nekem előszeretettel felejti el eljuttatni a beszámoló megivóját (azt mindig másoktól tudom meg, általában késve) A Számvizsgáló Bizottságtól azt szerettem volna megtudni, hogy nem tűnt-e fel nekik, hogy havi rendszerességgel egy olyan vállalkozótól fogadnak be számlát, akivel semmilyen kapcsolatunk sincs. Főleg úgy, hogy a "fia" -nak teljesen más neve van, tehát nem is lehetett volna összetéveszteni a két nevet.

Válaszát előre is köszönöm....ZZ

Idézet tőle:

Tisztelt érdeklődő!

Ez elég nagy probléma, ennek polgárjogi da akár büntetőjogi vetülete is lehet.

Üdvözlettel, dr. Izsák Orsolya