házban közért működik, zavaró

Idézet tőle:

Tisztelt Ügyvédnő!

Az alábbi kérdésem lenne: a társasház földszintjén - történetesen az én lakásom fele alatt - közért üzemel. A közös képviselő szerint saját tulajdon, és nem bérlemény. A lakásomban őrjítő rezonálás, és zúgás van, ami már elviselhetetlen, amit a közös képviselettel közöltem is. Ők írtak egy levelet nekik, mert feltárták, hogy valószínűleg az egyik hűtő az, aminek a kompresszorja zúg, és mivel állítólag nincs födémszigetelés, az vígan viszi a hangot, és a rezonációt. A levél után semmi nem történt, a közös képviselet "kivonult" a történetből, közölte velem, hogy polgári peres útra tereljem az ügyet, mert két tulajdonos vitája ez, a közért tulajdonosa pedig teljesen elutasító, elzárkózódik a probléma megoldását illetően. Nemrég vásároltam a lakást, és az előző tulajdonos - mint most kiderült - már ez ügyben járt az Önkormányzatnál is - tehát tudott a dologról, de nekem nem szólt, ezt elhallgatta, amit rejtett hibának gondolok, amit elhallgatott. A lényeg viszont, hogy a megoldást keresem, hogy megszűnjön a probléma, de már teljesen kétségbe vagyok esve, nem tudom, kihez, hová forduljak, hogy végre kisimulhassanak az idegeim.

Idézet tőle:

Tisztelt érdeklődő!

Ez igazából nem társasházi ügy, az Önkormányzat birtokvédelmi hatóságához kell fordulni.

Üdvözlettel,dr. Izsák Orsolya